Монтессорі педагогіка. Виклики сучасності
20 -21 квітня 2018 року

Український Монтессорі центр запрошує вас на головну подію року – семінар-тренінг від видатного Монтессорі-експерта, тренера, спікера, автора книг та публікацій  Поля Епштейна (США) «Монтессорі педагогіка. Виклики сучасності», який відбудеться 20-21 квітня 2018 року.

Ґрунтовна та сучасна інформація, якісний тренінг, активне спілкування в колі друзів-фахівців – це новий поштовх для  вашого професійного розвитку.

Під час семінару-тренінгу поговоримо на наступні теми:

  • Якщо є I-pad, навіщо потрібен Монтессорі–матеріал? Монтессорі та «Цифрова революція». Сучасний світ - світ постійних технічних та технологічних змін. Завдяки розвинутим технологіям, ми користуємось безліччю цифрових пристроїв та програм, які також впливають і на наших дітей у класах Монтессорі. Багато дітей не проявляють інтерес до традиційних Монтессорі-матеріалів, не можуть тривалий час зосередитися, віддаючи перевагу короткостроковим видам діяльності. Ми розглянемо та обговоримо аспекти впливу на дітей Цифрової революції і зрозуміємо, яким чином  дорослим необхідно розумно поєднувати ці речі.
  • Що робити, коли діти не концентрують увагу? Концентрація є наріжним каменем педагогіки Монтессорі, яка, на думку Марії Монтессорі, є першим кроком до духовного розвитку особистості. Дитина в своєму розвитку проходить чотири етапи, які ведуть ії до нормалізації. У ході семінару Пол допоможе дізнатися, чим керуватися на кожному із цих етапів. Ви дізнаєтесь, що робити з дітьми, які не можуть сконцентруватися з різних причин,  з тими, хто не може працювати самостійно і  віддає перевагу роботі в групі.  Такі  діти потребують іншого підходу, і вчитель має  навчитись працювати з ними по-іншому.
  • Вчитель і сучасний світ - як встигнути зробити все і нерозгубитись. Наше життя  сьогодні є неймовірно напруженим і складним. Ми поспішаємо, ми намагаємось дотримуватися свого розпорядку дня, виконувати свої завдання, бути в курсі всіх подій, встигати  прочитати текстові повідомлення, електронну пошту, переглянути соціальні мережі, блоги,  твіти, та інше. Часто-густо ми відчуваємо себе виснаженими. Як встигати робити все?  Працювати з дітьми в класі, робити презентації, готувати середовище, вирішувати проблеми, зустрічатися з батьками, відповідати на електронні листи, голосові повідомлення тощо? Секрет полягає в тому, щоб навчитись управляти труднощами. Ми повинні розслабитися і позбутися страху, що будемо й надалі не все встигати. Секрет полягає в розумінні, як поєднувати те, що ми робимо, з тим, як ми маємо робити! М.Монтессорі відповідає на ці запитання і сьогодні. Основна увага цієї дискусії – в мудрості метода М.Монтессорі, Духовній Педагогіці

 Блокнот спостерігача. Вчитись у дітей спостерігати. П.O.В.З.(Підключитись, Отримати, Відобразити, Задіяти). Відомо, що метод Монтессорі – це спостереження. Отже, що би ми побачили в наших класах і школах, якщо б вільно володіли практикою спостереження? Які особисті зміни нам довелося б зробити для цього? Чого б ми навчилися у дітей? Відповіді на ці та інші запитання ми знайдемо в рамках цього практичного семінару. Ми подивимось відео в класі та здобудемо знання шляхом використання спостереження за П.O.В.З. процесом: підключення, отримання, відображення, задіяння. Якщо ми навчимось спостерігати правильно, то спостереження стане набагато більшим,  ніж констатація чи облік. Спостереження є основою нашого Монтессорі-шляху. Разом ми визначимо точки наших інтересів, задамо запитання, знайдемо відповіді. Наша мета - правильно робити презентації, правильно використовувати матеріал для роботи дітей з ним, які мають демонструвати концентрацію уваги. Ми спостерігатимемо і працюватемо разом як колеги. Спостерігаючи, ми не тільки вивчаємо тих, за ким спостерігаємо. Спостережуване вчить спостерігача. М.Монтессорі говорила,  що те, чому ми навчаємось у дітей, є трансформаційним.

 

Поль Епштейн - всесвітньо відомий спікер. У сфері Монтессорі-освіти працює з 1976 року як адміністратор, учитель, дослідник і консультант. Має досвід роботи директора школи, виконавчого директора шкільного консультативного агентства, директора навчальних програм з підготовки Монтессорі-вчителів та координатора програм спеціалізованих державних шкіл.

Як досвідчений Монтессорі-педагог, Поль Епштейн у своїй діяльності акцентує увагу на спостереженні за дітьми та дорослими в процесі їхнього навчання, передає набутий досвід трансформаційного професійного розвитку педагогам та батькам. У якості спікера і консультанта з питань освіти брав участь у конференціях в США, Канаді, Великій Британії, Швеції, Мексиці, Росії, Бразилії, Японії, Китаї, Австралії, Швейцарії, Непалі, Словаччині, Гонконгу, Південній Африці та Польщі. Поль має ступені бакалавра Дартмутського коледжу (США), магістра Університету штату Нью-Йорк (м. Буффало) за спеціалізацією «культурна антропологія». Працював доцентом Трансільванського університету (Румунія), ад'юнкт-професором Північно-Західного університету (США), основним тренером із розробки курсів електронних тренінгів для Ради Монтессорі (Фонд Монтессорі). Наразі Поль Епштейн є директором-засновником Консультативного агентства з розроблення навчальних програм для безперервного навчання, яке співпрацює з батьками та педагогами, котрі прагнуть максимально розширити навчальний потенціал, притаманний їм та їхнім дітям, надихаючи їх до професійного розвитку. Він також є освітнім директором Центру з опрацювання Монтессорі-програми для середньої школи та співголовою Академії з підготовки Монтессорі-вчителів «Етонкідс» (м. Пекін, Китай). Автор багатьох книжок.

 

Для участі у семінарі обовязкова реєстрація за посиланням:  https://goo.gl/forms/MDFlfzVvqTrEXSn02

Додаткова інформація за тел.044-3531598

Адреса для листування: centr20115@gmail.com