НВК №10 м.Кузнецовськ (нині Вараш)

НВК № 10 м.Кузнецовськ (нині Вараш) Рівненської області - комунальний навчальний заклад, який працює з 1991 року. Перша наша група Монтессорі відкрилась у 2001 році, друга - у  2003-му.

У 1995-1996 роках відбулась серія поїздок педагогів нашого міста до Московського Монтессорі-центру, Київської пілотної школи Монтессорі. У 2002-2008 роках четверо наших педагогів пройшли навчання  в Українському   освітньому Монтессорі-центрі (м.Київ), один вихователь отримав міжнародний сертифікат вчителя Монтессорі від Українського освітнього Монтессорі-центру та кваліфікацію «Учитель Монтессорі для роботи з дітьми  віком від 3 до 6 років».

Наразі заклад має сім 1-4 класів, десять дошкільних груп, з них дві різновікові групи  Монтессорі для 36 дітей віком від 3 до 6 років. Вихованці наших груп Монтессорі з 3-х років  успішно опановують англійську   мову.

З 2003 року наш заклад разом з ДНЗ № 7 є опорними в Рівненській області з впровадження наукового методу М.Монтессорі в практику роботи дошкільного закладу. З 2006 року НВК № 10 є дійсним членом Асоціації Монтессорі-вчителів України.

У нас налагоджені тісні взаємозв’язки з науковцями і завідувачем кафедри педагогіки та психології (дошкільної та корекційної) імені професора Т.Поніманської професором РДГУ І.Дичківською, яких зацікавив наш багаторічний досвід реалізації наукового методу  М.Монтессорі. У 2013-2015рр. НВК № 10 працював як експериментальний майданчик регіонального рівня «Впровадження педагогіки МОНТЕССОРІ у навчання та виховання дітей дошкільного  молодшого шкільного віку»,  ми є учасниками науково-дослідної роботи регіональної лабораторії консалтингу дошкільної освіти РДГУ.

Важливим для колективу нашого закладу за ці роки стало переконання: все, що писала і думала більше ста років тому Марія Монтессорі, – не просто геніально, а космічно та цивілізаційно, поза часом і територіями, поза культурою та історією.

Чим більше ми віддаляємось роками від часу, коли історія Монтессорі-педагогіки народжувалась і жила наяву, тим більше розуміємо – ми й досі ще не розкрили сповна весь глибинний потенціал ідей цієї усміхненої італійської жінки з мудрим поглядом!

Найбільше ж наше спільне відкриття - Марія Монтессорі дала через роки  і  країни, час і простір право кожному з нас, дорослих, прожити поряд із дітьми власну унікальну історію поразок і перемог, експериментів та відкриттів у педагогіці.

Запрошуємо вас ближче познайомитись з унікальною педагогікою Марії Монтессорі та багатогранним світом педагогів Монтессорі м.Вараш.

Адреса: 
м-н Вараш, 38, м.Вараш, Рівненська область
Телефон: 

(03636) 2-25-52, 2-20-28, 2-37-70