Про Асоціацію

Всеукраїнська асоціація Монтессорі-вчителів (ВАМВ) розпочала свою діяльність 20 років тому з метою популяризації педагогічної системи Марії Монтессорі та надання всілякого сприяння впровадженню Методу Монтессорі в роботу навчально-виховних закладів України. На даний час Асоціація об’єднує під своїм дахом школи, дитячі садки та освітні майданчики, що працюють за Методом Монтессорі, перетворившись у яскраву і талановиту спільноту Монтессорі-педагогів, представників педагогічної, батьківської громадськості та просто прихильників Методу Монтессорі. Робота членів Асоціації спрямована на те, щоб Монтессорі-педагогіка, безсумнівно, посіла своє визначне місце як один з пріоритетних напрямків розвитку освіти України.

Приєднуйтесь до нас! Ставайте членами Асоціації, долучайтесь до спільної роботи, отримуйте доступ до професійного інформаційного контенту, ставайте учасниками міжнародних, всеукраїнських та регіональних конференцій! Дізнавайтеся, де можна здобути освіту Монтессорі-педагога, Монтессорі-адміністратора! Беріть участь в освітніх семінарах, тренінгах, підвищуйте свій фаховий рівень!

Завдання та цілі

Пріоритетним напрямком роботи Асоціації є розроблення, впровадження та дотримання всіма її членами стандартів якісної Монтессорі-освіти. Підвищена зацікавленість у нашій країні до педагогіки Марії Монтессорі та поява значної кількості навчально-виховних закладів і освітніх Монтессорі-майданчиків надихнули досвідчених фахівців Всеукраїнської асоціації Монтессорі-вчителів на ґрунтовну роботу з розроблення та впровадження стандартів Монтессорі-освіти для українських освітніх закладів. Ми використали досвід провідних Монтессорі-асоціацій світу (AMS та AMI), відпрацювали разом з міжнародними колегами та за підтримки керівництва Американської асоціації Монтессорі-вчителів (AMS) стандарти саме для України. Спільна робота з українськими освітянами була спрямована на усунення будь-якого конфлікту інтересів у сфері української дошкільної освіти.

Дотримання та відповідність стандартам ВАМВ – це шлях до офіційного визнання роботи навчально-виховних закладів, що працюють за Методом Монтессорі. Асоціація надає підтримку професійному вдосконаленню педагогів, сприяє їх працевлаштуванню, забезпечує інформацією батьків, які цікавляться Методом Монтессорі, поширює інформацію про Монтессорі-заклади (школи, дитячі садки та освітні майданчики), організовує конференції, публікує інформаційні матеріали, створює умови для професійного спілкування педагогів, а також обміну досвідом.

Щорічні конференції, що організовуються Всеукраїнською асоціацією Монтессорі-вчителів, проводяться за участю провідних всесвітньо відомих спікерів. Визнані фахівці  міжнародного рівня проводять майстер-класи та секції з різноманітної фахової тематики. Учасниками конференцій можуть бути як члени Асоціації, так і ті, хто ще не набув членства в ній.


Привілеї членства

Членами Асоціації можуть бути як фізичні особи (громадяни України та інших країн, що досягли 18-річного віку), так і юридичні (Монтессорі-школи, дитячі садки, освітні майданчики, тренінгові програми та центри), які є активними учасниками її діяльності. Робота членів Асоціації направлена на популяризацію Методу та дотримання стандартів Монтессорі-освіти в Україні. Вони беруть участь в усіх заходах Асоціації, вносять пропозиції щодо покращення ії діяльності, мають право голосу в прийнятті рішень.